De man achter Wonder Woman

De man achter Wonder Woman

De bedenker van Wonder Woman had een feministische agenda. Zowel zijn echtgenote als hun assistente, met wie hij een polyamoureuze relatie had, stond model.

‘Normaal, wat is normaal?”, antwoordt William Moulton Marston op het verwijt dat de door hem bedachte strip Wonder Woman vol seksuele perversies zit en homoseksueel gedrag promoot, in de ogen van de commissie die geweld en seks in strips onderzoekt op ‘abnormaal’ gedrag.

Nu lezen:   Als seksslaaf verklede ‘idioot’ jaagt Britse vrouwen grommend de stuipen op het lijf

De intrigerende biografische film Professor Marston and the Wonder Women (2017) begint met deze in 1945 gesitueerde scène. Ook vraagt de commissie van de Child Study Association of America aan Marston hoe het zit met de zeer frequent voorkomende beelden van vastgebonden of geketende vrouwen in zijn strip. En al die vredig met elkaar samenlevende Amazones op Paradise Island – waar Wonder Woman (zonder hulp van mannen) uit klei is gesmeed door haar moeder – zijn vast lesbisch, toch?

Nu lezen:   Meester en slavin

Lees verder op NRC

Club RopeMarks

Left Menu Icon